افتتاح مجهزترین آزمایشگاه متالورژی منطقه در انبار پیشرو پارسیان

به گزارش روابط عمومی هلدینگ پیشرو مجهز ترین ازمایشگاه متالوژی و کنترل کیفیت مواد با حضور مدیرعامل هلدینگ پیشرو در محوطه انبار پیشروپارسیان افتتاح گردید.

با توجه به بررسی های بعمل آمده در منطقه، آزمایشگاه جامعی با این گستردگی و طیف کامل تجهیزات، نمونه مشابه نداشته و آزمایشگاه  پیشرو پارسیان اولین آزمایشگاه در نوع خود می باشد که امیدواریم بتوانیم در آینده نزدیک به آزمایشگاه مرجع منطقه تبدیل شویم. شایان ذکر است دستگاه Micro Hardness موجود در آزمایشگاه که با نظر مساعد و حمایت های مدیریت محترم خریداری گردید تنها دستگاه ساخت خارج آزمایشگاه موجود می باشد و دستگاهی بسیار منحصر بفرد، تمام اتوماتیک و پیشرفته می باشد.

این دستگاه ساخت شرکت Emco Test  اتریش می باشد و تنها 2 نمونه از دستگاه مذکور در کشور موجود می باشد و این سومین دستگاهی است که به ایران وارد شده است که می تواند خدمات ارزشمندی را ارائه نماید. وی در ادامه به اهداف آتی این آزمایشگاه و اقداماتی که در آینده نه چندان دور  انجام خواهد شد را به صورت موردی به شرح زیر اینگونه اشاره داشت

به گزارش روابط عمومی هلدینگ پیشرو:اکثر شرکت ها در بحث های گوناگونی چون خرید، ساخت و انواع failure هایی که اتفاق می افتد نیاز به انجام یکسری آزمونهای خاص دارند که معمولا از چند آزمایشگاه مرجع موجود در تهران، اصفهان و اهواز استفاده می نمایند که علاوه بر زمانبر بودن ارسال نمونه تا اخذ پاسخ، هزینه مضاعفی را هم به شرکتها تحمیل می نماید، اما با تکمیل روند خدمات دهی آزمایشگاه موجود می توانیم علاوه بر ارائه خدمات در کمترین زمان، مشارکت، همفکری و تعامل مناسبی را با سایر کارشناسان شرکتهای منطقه برقرار نماییم و از تجربیات یکدیگر به نحو شایسته ای استفاده نماییم  در حال حاضر امکان انجام تمامی تستهای مورد نیاز همانند کشش سرد و گرم، آزمونه ضربه، سختی سنجی میکرو و ماکرو، تمامی مراحل انجام خدمات متالوگرافی از آماده سازی نمونه تا تهیه تصاویر میکروسکوپی، آنالیز شیمیایی و ... را داریم و در آینده انشالله با نهایی شدن خرید دستگاه تست خزش به مرز خودکفایی صد در صد خواهیم رسید.

جهت ارائه خدمات رسمی به سایر شرکتها موظف به اخذ یکسری استاندارد ها و نیازمندی هایی همچون استاندارد 17025 می باشیم که این مهم در دستور کار قرار گرفته و با مشارکت واحد محترم HSE این امر را در اسرع وقت به سرانجام خواهیم رساند.تمامی آزمایشات بر اساس استانداردهای رایج که با جزئیات کامل در بروشوری که در وب سایت قابل انجام می باشد. علاوه بر موارد مذکور اگر متقاضی استاندارد خاصی را مد نظر داشته باشد بررسی شده و در صورت امکان، تست ها بر اساس استاندارد تقاضا کننده صورت خواهد پذیرفت و همچنین آزمایشگاه مذکور صرفا شامل تستهای خواص فیزیکی و مکانیکی فلزات بوده که  در صورت نیاز امکان بازدید و توضیح و تشریح حضوری برای همه متقاضیان فراهم می باشد.